Papírsárkány

Twitter az oktatásban

Az Instagrammos bejegyzésemen felbuzdulva úgy döntöttem minden héten bemutatok egy közösségi médiát, és kivesézem hogyan lehetne azt az oktatásban a legjobban hasznosítani. Ma a Twittert veszem górcső alá.

A Twitter ismeretségi hálózat és mikroblog-szolgáltatás, mely lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy rövid bejegyzéseket vagy egymásnak szánt üzeneteket írjanak (max 140 karakter).

Érdekes, hogy a magyarok körében a Twitter nem annyira elterjedt. Ennek ellenére 2010-ben a regisztrált magyar twitterezők száma megközelítette a 35 ezret, és 2012. óta az  oldal már magyarul is elérhető. twitter-566341_1280 És hogy az oktatásban hogy használható?

  1. A diákok megtanulhatják kiszűrni a lényeget a tanult anyagrészből és azt feltölthetik egy az osztály vagy a tanár által meghatározott hastag/címke mellé. Például: Niebelungének: középfelnémet epikus költemény, amelyet ismeretlen költő írt 1200 körül. #muveszettori
  2. Az osztály közösen vezetheti címszavakba foglalva egy adott óra témáját. Fűzhetnek hozzá rövid megjegyzést is. Például: Fővárosok #hogyfogomeztmindmegtanulni
  3. Szerencsés ha a tanár tud angolul, mert akkor rákereshet olyan még élő tudósokra, írókra, művészekre akiktől a gyerekek személyesen tanulhatnak el sok érdekességet.
  4. A tanár bejegyzéseivel emlékeztetheti a diákokat eseményekre, feladatokra, évfordulókra.
  5. Célzásokat, utalásokat lehet megjelentetni arra, hogy mi lesz az ellenőrzőn vagy hogy az mikor lesz megtartva.
  6. Közvélemény-kutatás indítható a diákok körében a Twitteren keresztül
  7. Megosztás, érdeklődés, részvétel és támogatás
  8. Várom a további ötleteket!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!